Slider


“Я знав, що буде погано…”

     Сірий купол неба завис над містом – все принишкло – в сірому тумані повільно пересувалися змерзлі трамваї і самотні автомобілі. Дощу не було, лише завмерле очікування, хоча ніхто не знав, чого він очікує разом із навколишньою погодою, яка так раптово настала цього зимового дня. Герой нашої оповіді йшов цим містом, залишаючи по собі чорні сліди в білій сніговій пороші, котра вкрила тротуари. В його голові, у круговерті думок нестерпно лунали слова В. Цоя: “Я знав, що буде погано, та не знав, що так скоро…” Так, він знав і навіть з нетерпінням чекав нового викруту долі – тої підлої спокусниці, в яку ніколи не вірив, визнаючи, однак, той рок приреченості, що завис над людством.

     Його меланхолія, неймовірний сплін, розуміння непотрібності життя спричинило втечу – біг на всі чотири сторони світу, які, проте, виявилися глухими кутами. Хоча це було закономірно – людина, котра своєю думкою піднялася над світом, розуміє його обмеженість, тупість обивателів і свою безпорадність. Проте зараз він знав, що робити. Зустрічні люди сахалися від темної постаті з палаючими очима і пересохлими губами, котра мчала вулицями, лишаючи за собою чорний слід і дивну занепокоєність у повітрі. Він вийшов за місто, оглянувся на оповиту туманом чорну потвору, що захоплювала все нові й нові землі, заливаючи все бетоном, асфальтом, склом і металом, на того похмурого конгломерату, негативізм якого відчував завжди і всміхнувся…

     Він вибрався на край провалля і подивився вперед. До горизонту все було сірим і сизим, і де-не-де з чорними гілляками голих дерев. Потім він глянув униз – там по таких же сірих каменях текла холодна вода – єдина жива річ у цій пустці. І він зрадів, що помре не сам. Стрибок, воля польоту і нарешті занурення в пульсуючу холоднечу – от і все…

     Очікування нарешті скінчилося – вдарили блискавки, і над містом з шумом полилася життєдайна волога -- і в ній була частинка того, хто відрікся цього міста і цього світу..


Назад